obcego pochodzenia ozdobne krzewy liściaste, czasem niskie drzewa

Magnoliaceae (magnoliowate)
Berberis (berberys)
kilka gatunków
Mahonia aquifolium (mahonia pospolita)
Akebia quinata (akebia pięciolistkowa)
Decaisnea fargesii (palecznik chiński)
Calycanthaceae (kielichowcowate)
Parrotia persica (parrocja perska)
Parrotiopsis jacquemontana
Hamamelis (oczar)
Fothergilla major (fotegilla większa)
Paeonia suffruticosa (piwonia krzewiasta)
Salix integra (wierzba całolistna)
'Hakuro Nishiki'
Salix uprawiane (wierzby w uprawie)
Buxus (bukszpan)
Daphne mezereum (wawrzynek wilczełyko)
Elaeagnus (oliwnik)
Ericaceae-ozdobne (wrzosowate ozdobne)
Pieris japonica (pieris japoński)
Enkianthus (enkiant)
Rhododendron (rododendron)
rododendrony i azalie
Potentilla fruticosa (pięciornik krzewiasty)
Amygdalus trilobata (migdałowiec trójklapowy)
Amygdalus nana (migdałowiec karłowy)
Prunus laurocerasus (laurowiśnia wschodnia)
Cerasus ×yedoensis
Prunus nipponica ‘Brillant’ (wiśnia nippońska 'Brillant')
Exochorda racemosa (obiela wielkokwiatowa)
Aronia ×prunifolia (aronia śliwolistna)
Chaenomeles (pigwowiec)
Corylus maxima (leszczyna długookrywowa)
'Purpurea'
Kerria japonica (złotlin japoński)
Physocarpus opulifolius (pęcherznica kalinolistna)
Pyracantha coccinea (ognik szkarłatny)
Castanea sativa (kasztan jadalny)
rodzaje podziałów blaszki
Cotoneaster adpressus (irga położona)
Cytisus ×praecox (szczodrzeniec wczesny)
uprawiane tawuły (Spiraea)
Stephanandra incisa (tawulec wcinany)
Sorbaria arborea (tawlina drzewiasta)
Sorbaria sorbifolia (tawlina jarzębolistna)
Amelanchier (świdośliwa)
Amelanchier spicata (świdośliwka kłosowa)
Aronia melanocarpa (aronia czarna)
Cydonia oblonga (pigwa pospolita)
Malus (jabłoń)
Prunus cerasifera (śliwa wiśniowa)
Cerasus serrulata (wiśnia piłkowana)
Rosa-uprawiane (róże w uprawie)
Sorbus (jarząb)
Ribes aureum (porzeczka złota)
Ribes sanguineum (porzeczka krwista)
Hydrangea arborescens (hortensja krzewiasta)
Hydrangea paniculata (hortensja bukietowa)
Philadelphus coronarius (jaśminowiec wonny)
Deutzia scabra (żylistek szorstki)
Caragana (karagana)
Caragana arborescens (karagana syberyjska)
Colutea (moszenki)
Laburnum anagyroides (złotokap zwyczajny)
Cercis (judaszowiec)
Robinia viscosa (robinia lepka)
Cotinus coggygria (perukowiec podolski)
Rhus typhina (sumak odurzający)
klony w parkach i arboretach
Staphylea pinnata (kłokoczka południowa)
Cornus (dereń)
Aralia elata (aralia japońska)
Ilex aquifolium (ostrokrzew kolczasty)
Euonymus (trzmielina)
Euonymus fortunei (trzmielina Fortune'a)
Forsythia (forsycja)
Ligustrum (ligustr)
Syringa (lilak)
Cephalanthus occidentalis (guzikowiec zachodni)
Lonicera-uprawiane (wiciokrzewy uprawiane ozdobne)
Symphoricarpos (śnieguliczka)
Kolkwitzia amabilis (kolkwicja chińska)
Weigela (krzewuszka)
Viburnum (kalina)
Lycium barbarum (kolcowój zwyczajny)
Buddleja davidii (budleja Davida)
Callicarpa bodinieri (pięknotka Bodiniera)
Lavandula angustifolia (lawenda wąskolistna)
Tamarix (tamaryszek)

rzadko uprawiane drzewa i krzewy, ciekawostki kolekcjonerskie

Asimina triloba (urodlin trójłatkowy)
Coriaria japonica
Nandina domestica
Cocculus carolinus
Corylopsis (leszczynowiec)
Sinowilsonia henryi
Castanea (kasztan)
Hemiptelea davidii
Ficus carica (figowiec właściwy)
Broussonetia papyrifera (brusonecja chińska)
Eucommia ulmoides
Euptelea polyandra (olszanka japońska)
Symplocos paniculata
Styrax japonicus (styrak japoński)
Halesia carolina (ośnieża czteroskrzydła)
Stewartia serrata (stewarcja piłkowana)
Camellia japonica (kamelia japońska)
Poliothyrsis sinensis
Stachyurus praecox
Sarcococca hookeriana
Securinega suffruticosa (sekurinega chińska)
Clethra alnifolia (orszelina olcholistna)
Photinia villosa
Stranvaesia davidiana
Exochorda ×macrantha (obiela mieszańcowa)
Eriobotrya japonica (nieśplik japoński)
Mespilus germanica (nieszpułka zwyczajna)
Platycrater arguta (platykrater ostrolistny)
Echinospartum horridum (janowiec sterczący)
Cladrastis kentukea (strączyn żółty)
Gymnocladus dioica (kłęk amerykański)
Toxicodendron vernix
Ptelea trifoliata (parczelina trójlistkowa)
Poncirus trifoliata (pomarańcza trójlistkowa)
Ruta graveolens (ruta zwyczajna)
Phellodendron amurense (korkowiec amurski)
Skimmia japonica (skimmia japońska)
Alangium platanifolium (alangium platanolistne)
Davidia involucrata (dawidia chińska)
Nyssa sylvatica (błotnia leśna)
Kalopanax pictus
Eleutherococcus sieboldianus (kolcosił Siebolda)
Tripterygium regelii
Ceanothus ×delilianus (prusznik niebieski)
Chionanthus virginicus (śniegowiec wirginijski)
Abelia triflora
Diervilla sessilifolia (zadrzewnia bezogonkowa)
Heptacodium jasminoides
Paulownia tomentosa (paulownia omszona)
Clerodendrum trichotomum (szczęślin trójdzielny)