takson uprawiany [24]

Coreopsis basalis (Otto et A. Dietr.) S.F. Blake

nachyłek Drumonda
Coreopsis drummondii D. Don
Coreopsis basalis (nachyłek Drumonda)
06.2016, Mielnik; copyright © by Paweł Kalinowski XL
Coreopsis basalis (nachyłek Drumonda)
XL

występowanie

Ogrodowy kwiat jednoroczny pochodzący z Ameryki Północnej. Czasami dziczeje z uprawy i utrzymuje się co najmniej przez kilka lat, jak na przestawionym stanowisku w Mielniku [informacja od Pawła Kalinowskiego].

wymagania i uprawa

Coreopsis basalis (nachyłek Drumonda)
Wymaga stanowiska nasłonecznionego. Gleba przeciętnych, dobrze rośnie też na słabszych (na zbyt żyznych lub przenawożonych „idzie w liście” i słabo kwitnie).

space

Wymagania: światło · umiarkowane słońce lub pełne słońce · zwięzłość · gleba lekka, piaszczysta lub gleba średnio zwięzła · żyzność · podłoże umiarkowanie żyzne

właściwości i zastosowanie

kolor kwiatów
Roślina jednoroczna z Ameryki Północnej, u nas uprawiany kwiat letni z siewu prosto do gruntu lub z rozsady. Rośliny 70-100 cm wysokości; odmiany karłowate tylko 20-30 cm.

space

Do wysadzania na rabatach kwiatowych. Zdatny także na obwódki i kobierce kwiatowe. Odmiany karłowe do ogrodów skalnych i pojemników. Używany na kwiat cięty.

Grupy użytkowe: kwiaty jednoroczne wysiewane do gruntu · kwiaty jednoroczne z rozsady · do uprawy w pojemnikach · na obwódki · do ogrodu skalnego · jednoroczne na kwiat cięty · wysokość 20-100 cm · kwitnienie: 7-8