atlas-roslin.pl
Tracheophyta » Div.Euphyllophyta » Div.Spermatophyta » Div.Magnoliophyta » core angiosperms » Eudicotyledoneae » core eudicots » Pentapetalae » superasterids » subCl.Asteridae » euasterids » campanulids » Ord.Asterales » Fam.Asteraceae » Asteroideae » Achillea »

Achillea chrysocoma Friv.

krwawnik złoty
Achillea aurea Lam. non hort.
autorzy i statusy taksonu są widoczne na szerszym ekranie 🛈
Achillea Achillea Achillea Achill…Achilleakrwawnik żeniszkolistny serbski (Achillea ageratifolia ssp. serbica)krwawnik klaweński (Achillea clavennae)
🌸🌱
Achillea chrysocoma (krwawnik złoty)
28.07.2010, Slavyanka Pl. (Bułgaria); copyright © by Paweł Kalinowski

wymagania i uprawa

🌸
Bez specjalnych wymagań co do gleby.

Rozmnażany przez wysiew nasion na przedwiośniu lub przez podział starszych egzemplarzy w okresie spoczynku zimowego.Bez specjalnych wymagań co do gleby.

space

właściwości i zastosowanie

wymagania uprawa Achillea chrysocoma (krwawnik złoty)szukają jej! na Bazarze Roślinnym #1
Takson uprawiany, nie ujęty w czekliście.[491]
🌱
Bylina. Pędy niskie, płożące, uniesione do 5-8 cm. Liście drobne, wcinane, zielone. Kwiatostan podbaldach złożony z koszyczkami. Kwiaty języczkowe złotożółte. Kwitnienie w czerwcu.
Naturalne stanowiska na Bałkanach i w Azji Mniejszej. U nas uprawiany w ogrodach skalnych.Bylina. Pędy niskie, płożące, uniesione do 5-8 cm. Liście drobne, wcinane, zielone. Kwiatostan podbaldach złożony z koszyczkami. Kwiaty języczkowe złotożółte. Kwitnienie w czerwcu.
Naturalne stanowiska na Bałkanach i w Azji Mniejszej. U nas uprawiany w ogrodach skalnych.
wysokość: do 8 cm
kwitnienie: czerwiec