atlas-roslin.pl
Tracheophyta » Div.Euphyllophyta » Div.Spermatophyta » Div.Magnoliophyta » core angiosperms » Eudicotyledoneae » core eudicots » Pentapetalae » superasterids » subCl.Asteridae » euasterids » campanulids » Ord.Asterales » Fam.Asteraceae » astrowate jednoroczne w ogrodzie »

Thelesperma burridgeanum (Regel) S. F. Blake

kosmidium
Cosmidium burridgeanum Regel
autorzy i statusy taksonu są widoczne na szerszym ekranie 🛈
astrowate jednoroczne w ogrodzie astrowate jednoroczne w ogro… astrowat… astrowate jednoroczne w ogrodziezłocień karłowy (maurantemum) (Mauranthemum paludosum)ursynia koprolistna (Ursinia anethoides)
🌸🌱
Thelesperma burridgeanum (kosmidium)
2012, Wrocław; copyright © by Marek Snowarski

właściwości i zastosowanie

wymagania uprawa Thelesperma burridgeanum (kosmidium)
Takson uprawiany, nie ujęty w czekliście.[491]
Thelesperma burridgeanum (kosmidium)
🌱
Thelesperma burridgeanum (kosmidium)
Roślina jednoroczna pochodząca z Teksasu, u nas uprawiana jako kwiat letni z rozsady lub z siewu bezpośrednio do gruntu. Pokrój silnie rozkrzewiony, wysokość do 40 cm.

Ozdobę stanowią koszyczki dwubarwne koszyczki kwiatowe o oryginalnej barwie kwiatów języczkowych, na końcach ciemnożółtych, ku nasadzie ciepło ciemnobrązowych. Kwitnie od lipca do września.

Kwiat na rabaty. Nadaje się do ogrodów o charakterze naturalistycznym.Roślina jednoroczna pochodząca z Teksasu, u nas uprawiana jako kwiat letni z rozsady lub z siewu bezpośrednio do gruntu. Pokrój silnie rozkrzewiony, wysokość do 40 cm.

space

Kwiat na rabaty. Nadaje się do ogrodów o charakterze naturalistycznym.

wymagania i uprawa

🌸
Thelesperma burridgeanum (kosmidium)
Stanowisko słoneczne. Gleba przeciętna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna; odczyn obojętny.

Nasiona (300 szt./g) dla przygotowania rozsady wysiewa się (płytko) w kwietniu. Do ogrodu wysadza się po majowych przymrozkach. Można też siać bezpośrednio do gruntu na początku maja. Docelowa rozstawa roślin co 25-30 cm.Stanowisko słoneczne. Gleba przeciętna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna; odczyn obojętny.

space

🌱 Sadzenie, wysiew, rozmnażanie:

wysiew nasion do gruntu
wysiew nasion na rozsadę

🌱🌸
opcje Bazaru

odmiany (form i odmian #2) analiza dostępności nasion

moim zdaniem

Można polecić. Przyjemna i zwraca uwagę.
Uprawiałem w 2012r. z samodzielnie przygotowanej rozsady z nasion. Nie było z tym problemu ale oceniam, że w przyszłości nie warto bawić się, w tym wypadku, w rozsadę i można siać bezpośrednio do gruntu; zysk na przyśpieszeniu kwitnienia jest w sumie niewielki.

Z ogrodowego charakteru przypomina niskie formy kosmosu pierzastego (Cosmos bipinnatus) tzn. jest lekka (to z uwagi na pierzaste listy) i ma podobnego typu koszyczki kwiatowe, tyle że bardzo oryginalnie wybarwione. Kwitnie z przeciętną obfitością, co nie przeszkadza bo i tak kwiaty przyciągają wzrok. Myślę, że co jakiś czas warto powtórzyć ten gatunek na swojej rabacie kwiatowej.Uprawiałem w 2012r. z samodzielnie przygotowanej rozsady z nasion. Nie było z tym problemu ale oceniam, że w przyszłości nie warto bawić się, w tym wypadku, w rozsadę i można siać bezpośrednio do gruntu; zysk na przyśpieszeniu kwitnienia jest w sumie niewielki.

space

wybrane okazy · selected collections

znalezisko 20120000.K139_12.12 - Thelesperma burridgeanum (kosmidium); Wrocław
120000-K139_12
leg. Marek Snowarski
/Wrocław/ #9, 2.3D