atlas-roslin.pl
Tracheophyta » Div.Euphyllophyta » Div.Spermatophyta » Div.Magnoliophyta » core angiosperms » Eudicotyledoneae » core eudicots » Pentapetalae » superasterids » subCl.Asteridae » euasterids » campanulids » Ord.Asterales » Fam.Asteraceae » Asteroideae » Aster »

Brachyactis ciliata (Ledeb.) Ledeb.

astrowiec orzęsiony
Symphyotrichum ciliatum (Lindl.) Nesom
autorzy i statusy taksonu są widoczne na szerszym ekranie 🛈
Aster Aster Aster AsterAsterstokrotnica górska (Bellidiastrum michelii)Aster praeltus
Brachyactis ciliata (astrowiec orzęsiony)
copyright © by Agata Stadnicka-Futoma
Brachyactis ciliata (astrowiec orzęsiony)
XL
Brachyactis ciliata (astrowiec orzęsiony)

występowanie

Antropofit zadomowiony we florze Polski.[491]
wystepowanie
o mapie
Brachyactis ciliata (astrowiec orzęsiony)
XL
Roślina jednoroczna. Gatunek naturalnie występujący w Ameryce Północnej i Azji Centralnej. U nas zawlekany od początku XXI w. na terenach ruderalnych, na podłożu zbitym i okresowo podtapianym; notowany w kamieniołomach, żwirowniach, terenach kolejowych i na przydrożach. Z uwagi na późną porę kwitnienia może być przeoczany w badaniach.Roślina jednoroczna. Gatunek naturalnie występujący w Ameryce Północnej i Azji Centralnej. U nas zawlekany od początku XXI w. na terenach ruderalnych, na podłożu zbitym i okresowo podtapianym; notowany w kamieniołomach, żwirowniach, terenach kolejowych i na przydrożach. Z uwagi na późną porę kwitnienia może być przeoczany w badaniach.
Inwazyjność i/lub kategorie obcego elementu flory (Tokarska-Guzik et al.) [234]: - zadomowiony, potencjalnie inwazyjny; kenofit; pochodzenie: Ameryka Północna, Azja Północna i Środkowa [czas przybycia na teren Polski: 2000r.]
- wnika do siedlisk/zbiorowisk: antropogenicznych