atlas-roslin.pl
U
 » klucz » system » subReg. Tracheophyta » Div. Euphyllophyta » Div. Spermatophyta » Div. Magnoliophyta » core angiosperms » Eudicotyledoneae » core eudicots » Pentapetalae » superrosids » rosids » eurosids » Fabidae » nitrogen-fixing » Ord. Rosales » Fam. Rosaceae » Rosa » Rosa »

Rosa hort. ‘Kormuse’

syn. ‘Elfrid’
‘Kormuse’
autorzy i statusy taksonu są widoczne na szerszym ekranie 🛈
Rosa ‘Kormuse’
Rosa ‘Kormuse’
Rosa ‘Kormuse’

właściwości i zastosowanie

Takson uprawiany, nie ujęty w czekliście.[491]
🌱
nazwy handlowe: Elfrid

pochodzenie itp.: W. Kordes et Sons, Niemcy, 1993

Grupa róże okrywowe — Silnie krzewiące się, żywotne (zwykle uprawiane na własnych korzeniach, rozmnażane z sadzonek pędowych), kwiaty dość drobne ale krzewy obficie kwitnące prawie przez cały sezon. Różnego pokroju: pędy wiotkie, ścielące się lub silne, wzniesione i przewieszające się i/lub ścielące się, czasem zakorzeniające się lub z odrostami korzeniowymi. Zwykle bardziej oporne na choroby i mniej korzystne warunki glebowe i wodne niż inne grupy róż. Wymagają pełnego nasłonecznienia; dobrze zimują; nie wymagają przycinania. W funkcji okrywowej stosuje się też ścielące się odmiany róży pomarszczonej (Rosa rugosa).
szersza informacja o zastosowaniu, właściwości i uprawie tej odmiany znajduje się na stronie gatunku/taksonu: róża (ogr.) (Rosa)

wybrane okazy · selected collections

ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji