atlas-roslin.pl
Tracheophyta » Div.Euphyllophyta » Div.Spermatophyta » Div.Magnoliophyta » core angiosperms » Cl.Monocotyledoneae » Ord.Dioscoreales » Fam.Taccaceae »

Tacca chantrieri André

krąpiel, takka
autorzy i statusy taksonu są widoczne na szerszym ekranie 🛈
Tacca chantrieri (krąpiel)
07.2012, OB Monachium (Niemcy); copyright © by Paweł Kalinowski

właściwości i zastosowanie

wymagania uprawa Tacca chantrieri (krąpiel)
Takson uprawiany, nie ujęty w czekliście.[491]
🌱
Kłączowa bylina z południowo-wschodniej Azji; u nas uprawiana jako całoroczna pokojowa roślina doniczkowa. Pędy dorastają do 1 m długości. Atrakcyjne są osobliwe, duże kwiatostany z ciemnymi, bordowymi podsadkami. Utrzymują się na roślinie ponad miesiąc. Kłączowa bylina z południowo-wschodniej Azji; u nas uprawiana jako całoroczna pokojowa roślina doniczkowa. Pędy dorastają do 1 m długości. Atrakcyjne są osobliwe, duże kwiatostany z ciemnymi, bordowymi podsadkami. Utrzymują się na roślinie ponad miesiąc.
pokojowa/szklarniowa

wymagania i uprawa

🌸
Stanowisko jasne ale nie w bezpośrednim słońcu, wilgotne, ciepłe. Gleba żyzna, przepuszczalna, stale wilgotna ale nie zalana; odczyn obojętny.

Rozmnaża się przez podział kłącza. Można też rozmnażać z nasion.Stanowisko jasne ale nie w bezpośrednim słońcu, wilgotne, ciepłe. Gleba żyzna, przepuszczalna, stale wilgotna ale nie zalana; odczyn obojętny.

space

wybrane okazy · selected collections

znalezisko 20120700.38.pk - Tacca chantrieri (krąpiel); OB Monachium (Niemcy)
120700-38
leg. Paweł Kalinowski
/OB Monachium (Niemcy)/ #1