atlas-roslin.pl
subReg. Tracheophyta » Div. Euphyllophyta » Div. Spermatophyta » Div. Magnoliophyta » core angiosperms » Eudicotyledoneae » core eudicots » Pentapetalae » superrosids » rosids » eurosids » Fabidae » nitrogen-fixing » Ord. Rosales » Fam. Rhamnaceae »

Sageretia paucicostata Maxim.[gł. w POWO (23.01.29)]

autorzy i statusy taksonu są widoczne na szerszym ekranie 🛈
Sageretia paucicostata
12.10.2022, Pińczów; copyright © by Iwona Ziółkowska XL
Sageretia paucicostata
Sageretia paucicostata
Sageretia paucicostata
Sageretia paucicostata

właściwości i zastosowanie

wymagania uprawa Sageretia paucicostata
Takson uprawiany, nie ujęty w czekliście.[491]
🌱
Krzew lub drzewo występujące w środkowych Chinach, w strefie klimatu umiarkowanego.Krzew lub drzewo występujące w środkowych Chinach, w strefie klimatu umiarkowanego.
krzewy liściaste • liście sezonowe
ciekawostka botaniczna

wymagania i uprawa

🌸
Wojciech Maksymilian Szymański: Jedyny gatunek z rodzaju Sageretia który można uprawiać w ogrodach w Polsce. Inna gatunki są zbyt słabo mrozoodporne. Krzew ma jadalne owoce, ale u nas mimo, że kwitnie, nigdy nie zawiązały się (może jest obcopylny, albo zawiązki przemarzają, bo roślina kwitnie bardzo późną jesienią).Wojciech Maksymilian Szymański: Jedyny gatunek z rodzaju Sageretia który można uprawiać w ogrodach w Polsce. Inna gatunki są zbyt słabo mrozoodporne. Krzew ma jadalne owoce, ale u nas mimo, że kwitnie, nigdy nie zawiązały się (może jest obcopylny, albo zawiązki przemarzają, bo roślina kwitnie bardzo późną jesienią).