atlas-roslin.pl · forum jaka to roślina?

Marta N. na forum #5

nowearchiwumwrz.23 #1
ostatnie 20 zapytań z wypowiedzami, w odwróconym porządku chronologicznym
Oset czy ostrożeń?
15.wrz 12:54
Marta N. — Czy to jest oset czy ostrożeń? Kwitnie teraz (połowa września), przy przejeździe kolejowym w Warszawie. 15.wrz.23 11:07
Piotr GrzegorzekOstrożeń polny - Cirsium arvense. Jak masz "dmuchawca" to u gatunków w rodzaju Cirsium włoski puchu kielichowego są pierzaste tak jak tutaj. U ostów Carduus są one pojedyncze. 15.wrz.23 12:25
Marta N. — Dziękuję :-) 15.wrz.23 12:54

zasady / regulamin

  1. Zawsze podawaj! w jakim siedlisku roślina rosła (łąka, las, pobocze drogi, ogród itp., jeśli poza Polską to gdzie) - to ułatwia oznaczenie.
  2. Niezalogowani do atlas-roslin.pl także mogą dodawać zapytania i udzielać odpowiedzi.
  3. Atrakcją zalogowania jest posiadanie trwale przypisanego pseudonimu (nie trzeba podawać za każdym razem), dostęp do takich atrakcji jak archwium własnych wpisów, możliwość edycji ✍ lub usuwania [✕] własnych wpisów.
  4. Nowy system zapytań "jaka to roślina" w końcu 2018 roku przeniósł się z bio-forum.pl do atlas-roslin.pl Stąd korzysta z atlas-roslinnego (a nie bio-forumowego) systemu kont użytkowników do pamiętania pseudonimu i "zaklepania" go na stałe.
  5. Nazwy dwuczłonowe, polskie i łacińskie, są automatycznie linkowane do strony w atlas-roslin.pl, tak samo wskazania do bio-forum.pl.