atlas-roslin.pl · forum jaka to roślina?

Adam O. na forum #2

nowearchiwumlip.24 #1cze.23 #1
ostatnie 20 zapytań z wypowiedzami, w odwróconym porządku chronologicznym
Senecio paludosus?
30.lip 20:17
Adam O. — Witam.
Myślałem że to Senecio paludosus, jednak ma brzeg blaszki liściowej gładki i chyba to nie ten gatunek. Wysoka roślina w miejscu podmokłym, trzcinowisku, Kamień Pomorski.
Może ktoś pomoże. 30.lip.24 19:49
Andrzej Ryś — To może być Sonchus palustris L - mlecz błotny 30.lip.24 20:17
Zaraza czerwonawa?
25.cze 09:09
Adam O. — Czy to zaraza czerwonawa (Orobanche lutea Baumb.)? Znalazłem ją na wyspie Uznam w miejscowości Uckeritz w maju tego roku.
las bukowy, przymorski 24.cze.23 18:31
Piotr Grzegorzek — Z zarazami jest ten problem, że bardzo ważny jest żywiciel. W okolicy dostrzegam sporo przytulii i w związku z tym sugeruję Orobanche caryophyllacea. Wstaw ten materiał do działu Botanika. Dodaj jeszcze trochę zdjęć otaczających ją roślin. Wówczas będę mógł to podesłać do Renaty Piwowarczyk, która w Polsce jest autorytetem w tej dziedzinie. 25.cze.23 09:09

zasady / regulamin

  1. Zawsze podawaj! w jakim siedlisku roślina rosła (łąka, las, pobocze drogi, ogród itp., jeśli poza Polską to gdzie) - to ułatwia oznaczenie.
  2. Niezalogowani do atlas-roslin.pl także mogą dodawać zapytania i udzielać odpowiedzi.
  3. Atrakcją zalogowania jest posiadanie trwale przypisanego pseudonimu (nie trzeba podawać za każdym razem), dostęp do takich atrakcji jak archwium własnych wpisów, możliwość edycji ✍ lub usuwania [✕] własnych wpisów.
  4. Nowy system zapytań "jaka to roślina" w końcu 2018 roku przeniósł się z bio-forum.pl do atlas-roslin.pl Stąd korzysta z atlas-roslinnego (a nie bio-forumowego) systemu kont użytkowników do pamiętania pseudonimu i "zaklepania" go na stałe.
  5. Nazwy dwuczłonowe, polskie i łacińskie, są automatycznie linkowane do strony w atlas-roslin.pl, tak samo wskazania do bio-forum.pl.