atlas-roslin.pl · forum jaka to roślina?

Ania T. · czerwca 2024 #1

nowearchiwum«profil Ania T.
wypowiedzi 1-1 czerwca 2024 wg ostatniej aktywności
pytanie o mape występowania
11.cze 16:38
GosiaWa — Witajcie! Wykupiłam dostęp, bo miałam nadzieję na dokładną mapę lokalizacji pozukiwanych roślin dziko rosnących, ale nie widze niestety takiej możliwości. Ktoś wie, czy tę mapę Polski można jakos powiększsc, zeby znaleźć satnowisko? 11.cze.24 12:40
Ania T. — Nie. Mapy rozmieszczenia roślin są oparte na systemie AtPol, w którym jedno jednostkowe pole (mały kwadracik na mapie) pokrywa powierzchnię 10 × 10 km, na każdym takim zaznaczonym na mapie polu znajduje się przynajmniej jedno znane w literaturze (i czasem również z innych źródeł) stanowisko. Przy szczegółowym zbadaniu sprawy w źródłach już taka informacja może wiele pomóc w poszukiwaniu stanowiska, zwłaszcza, że występowanie wielu rzadkich gatunków roślin jest często ograniczone tylko do jednego specyficznego siedliska. 11.cze.24 16:38

zasady / regulamin

  1. Zawsze podawaj! w jakim siedlisku roślina rosła (łąka, las, pobocze drogi, ogród itp., jeśli poza Polską to gdzie) - to ułatwia oznaczenie.
  2. Niezalogowani do atlas-roslin.pl także mogą dodawać zapytania i udzielać odpowiedzi.
  3. Atrakcją zalogowania jest posiadanie trwale przypisanego pseudonimu (nie trzeba podawać za każdym razem), dostęp do takich atrakcji jak archwium własnych wpisów, możliwość edycji ✍ lub usuwania [✕] własnych wpisów.
  4. Nowy system zapytań "jaka to roślina" w końcu 2018 roku przeniósł się z bio-forum.pl do atlas-roslin.pl Stąd korzysta z atlas-roslinnego (a nie bio-forumowego) systemu kont użytkowników do pamiętania pseudonimu i "zaklepania" go na stałe.
  5. Nazwy dwuczłonowe, polskie i łacińskie, są automatycznie linkowane do strony w atlas-roslin.pl, tak samo wskazania do bio-forum.pl.