Systematyka

na stronie — system taksonów

system taksonów

  Spermatophyta
  
    Magnoliopsida
    
      Magnoliidae
      
        Illiciales
        
          Schisandraceae
          
            Schisandra chinensis
            
        Magnoliales
        
          Magnoliaceae
          
          Annonaceae
          
            Asimina triloba
            
        Nymphaeales
        
          Nymphaeaceae
          
          Ceratophyllaceae
          
        Aristolochiales
        
          Aristolochiaceae
          
        Laurales
        
          Calycanthaceae
          
          Lauraceae
          
            Laurus nobilis
            
        Piperales
        
          Saururaceae
          
      Ranunculidae
      
        Papaverales
        
          Papaveraceae
          
          Fumariaceae
          
        Ranunculales
        
          Ranunculaceae
          
          Coriariaceae
          
            Coriaria japonica
            
          Berberidaceae
          
          Lardizabalaceae
          
            Akebia quinata
            
            Akebia trifoliata
            
            Decaisnea fargesii
            
          Menispermaceae
          
            Menispermum dauricum
            
            Cocculus carolinus
            
        Paeoniales
        
          Paeoniaceae
          
            Paeonia
            
      Caryophyllidae
      
        Caryophyllales
        
          Caryophyllaceae
          
          Phytolaccaceae
          
          Chenopodiaceae
          
          Amaranthaceae
          
          Portulacaceae
          
          Nyctaginaceae
          
          Frankeniaceae
          
            Frankenia laevis
            
          Cactaceae
          
          Aizoaceae
          
        Polygonales
        
          Polygonaceae
          
        Plumbaginales
        
          Plumbaginaceae
          
      Hamamelididae
      
        Hamamelidales
        
          Hamamelidaceae
          
          Platanaceae
          
            Platanus
            
          Trochodendraceae
          
            Trochodendron aralioides
            
        Fagales
        
          Fagaceae
          
          Betulaceae
          
          Corylaceae
          
        Myricales
        
          Myricaceae
          
        Juglandales
        
          Juglandaceae
          
        Eucommiales
        
          Eucommiaceae
          
            Eucommia ulmoides
            
        Cercidiphyllales
        
          Cercidiphyllaceae
          
            Cercidiphyllum japonicum
            
          Eupteleaceae
          
            Euptelea polyandra
            
      Dilleniidae
      
        Ebenales
        
          Symplocaceae
          
            Symplocos paniculata
            
          Styracaceae
          
            Styrax japonicus
            
            Styrax obassia
            
            Halesia carolina
            
            Halesia tetraptera var. monticola
            
            Pterostyrax hispida
            
          Ebenaceae
          
            Diospyros lotus
            
        Theales
        
          Hypericaceae
          
            Hypericum
            
          Elatinaceae
          
            Elatine
            
          Theaceae
          
        Violales
        
          Cistaceae
          
          Violaceae
          
            Viola
            
          Flacourtiaceae
          
            Poliothyrsis sinensis
            
          Stachyuraceae
          
            Stachyurus praecox
            
        Passiflorales
        
        Cucurbitales
        
          Datiscaceae
          
            Datisca cannabina
            
          Cucurbitaceae
          
        Capparales
        
          Capparaceae
          
          Brassicaceae
          
          Resedaceae
          
            Reseda
            
        Begoniales
        
          Begoniaceae
          
            Begonia
            
        Tamaricales
        
          Tamaricaceae
          
        Salicales
        
          Salicaceae
          
            Populus
            
            Salix
            
        Malvales
        
          Malvaceae
          
          Tiliaceae
          
            Tilia
            
        Euphorbiales
        
          Buxaceae
          
          Euphorbiaceae
          
        Thymelaeales
        
          Thymelaeaceae
          
          Elaeagnaceae
          
        Ericales
        
          Sarraceniaceae
          
            Sarracenia purpurea
            
          Actinidiaceae
          
            Actinidia
            
          Pyrolaceae
          
          Clethraceae
          
            Clethra alnifolia
            
            Clethra barbinervis
            
          Ericaceae
          
          Empetraceae
          
        Primulales
        
          Primulaceae
          
        Diapensiales
        
          Diapensiaceae
          
            Shortia soldanelloides
            
        Urticales
        
          Ulmaceae
          
          Moraceae
          
          Cannabaceae
          
          Urticaceae
          
      Rosidae
      
        Rosales
        
          Rosaceae
          
          Eucryphiaceae
          
            Eucryphia glutinosa
            
        Grossulariales
        
          Grossulariaceae
          
          Hydrangeaceae
          
        Saxifragales
        
          Crassulaceae
          
          Saxifragaceae
          
          Parnassiaceae
          
            Parnassia palustris
            
          Droseraceae
          
          Pittosporaceae
          
            Pittosporum brevicalyx
            
            Pittosporum tobira
            
        Fabales
        
          Caesalpiniaceae
          
          Fabaceae
          
        Rutales
        
          Anacardiaceae
          
          Rutaceae
          
          Simaroubaceae
          
            Ailanthus altissima
            
        Sapindales
        
          Aceraceae
          
            Acer
            
          Staphyleaceae
          
            Staphylea
            
          Sapindaceae
          
          Hippocastanaceae
          
            Aesculus
            
          Balsaminaceae
          
            Impatiens
            
        Geraniales
        
          Linaceae
          
          Oxalidaceae
          
            Oxalis
            
          Geraniaceae
          
          Tropaeolaceae
          
            Tropaeolum
            
          Zygophyllaceae
          
            Zygophyllum fabago
            
            Tribulus terrestris
            
          Limnanthaceae
          
            Limnanthes
            
              Limnanthes douglasii
              
        Polygalales
        
          Polygalaceae
          
            Polygala
            
        Myrtales
        
          Lythraceae
          
          Onagraceae
          
          Trapaceae
          
            Trapa natans
            
          Melastomataceae
          
          Myrtaceae
          
            Myrtus communis
            
        Haloragales
        
          Haloragaceae
          
          Hippuridaceae
          
            Hippuris vulgaris
            
          Gunneraceae
          
            Gunnera manicata
            
        Cornales
        
          Cornaceae
          
          Davidiaceae
          
            Davidia involucrata
            
          Nyssaceae
          
            Nyssa sylvatica
            
          Loasaceae
          
        Apiales
        
          Araliaceae
          
          Hydrocotylaceae
          
            Hydrocotyle vulgaris
            
          Apiaceae
          
        Celastrales
        
          Aquifoliaceae
          
            Ilex
            
          Celastraceae
          
        Rhamnales
        
          Rhamnaceae
          
          Vitaceae
          
        Santalales
        
          Santalaceae
          
            Thesium
            
          Loranthaceae
          
            Viscum album
            
        Dipsacales
        
          Caprifoliaceae
          
          Adoxaceae
          
            Adoxa moschatellina
            
          Valerianaceae
          
          Dipsacaceae
          
      Lamiidae
      
        Lamiales
        
          Verbenaceae
          
          Lamiaceae
          
          Callitrichaceae
          
            Callitriche
            
          Gesneriaceae
          
        Scrophulariales
        
          Solanaceae
          
          Buddlejaceae
          
          Scrophulariaceae
          
          Orobanchaceae
          
            Orobanche
            
          Acanthaceae
          
          Lentibulariaceae
          
          Plantaginaceae
          
          Bignoniaceae
          
          Martyniaceae
          
          Paulowniaceae
          
        Boraginales
        
          Hydrophyllaceae
          
          Boraginaceae
          
        Polemoniales
        
          Polemoniaceae
          
          Convolvulaceae
          
          Nolanaceae
          
          Cuscutaceae
          
            Cuscuta
            
        Gentianales
        
          Menyanthaceae
          
            Menyanthes trifoliata
            
            Nymphoides peltata
            
          Gentianaceae
          
          Apocynaceae
          
          Rubiaceae
          
        Oleales
        
          Oleaceae
          
      Asteridae
      
        Campanulales
        
          Campanulaceae
          
          Lobeliaceae
          
            Lobelia
            
        Asterales
        
          Goodeniaceae
          
            Scaevola aemula
            
          Asteraceae
          
            Asteraceae-ozdobne
            
            Asteroideae
            
            Cichorioideae
            
            Ambrosiaceae
            
            Crupina vulgaris
            
            Rhagadiolus stellatus
            
    Liliopsida
    
      Dioscoreales
      
        Dioscoreaceae
        
          Tacca chantrieri
          
      Acorales
      
        Acoraceae
        
          Acorus
          
      Alismatidae
      
        Alismatales
        
          Butomaceae
          
            Butomus umbellatus
            
          Alismataceae
          
        Hydrocharitales
        
          Hydrocharitaceae
          
        Potamogetonales
        
          Scheuchzeriaceae
          
            Scheuchzeria palustris
            
          Juncaginaceae
          
          Potamogetonaceae
          
          Ruppiaceae
          
            Ruppia maritima
            
          Zosteraceae
          
            Zostera marina
            
            Zostera noltii
            
          Zannichelliaceae
          
            Zannichellia palustris s.l.
            
          Najadaceae
          
      Lilidae
      
        Asparagales
        
          Convallariaceae
          
          Asparagaceae
          
          Hemerocallidaceae
          
          Asphodelaceae
          
          Agavaceae
          
            Yucca filamentosa
            
          Anthericaceae
          
            Anthericum ramosum
            
            Anthericum liliago
            
          Hyacinthaceae
          
          Alliaceae
          
          Amaryllidaceae
          
          Hostaceae
          
            Hosta
            
          Ruscaceae
          
            Ruscus hypoglossum
            
            Liriope muscari
            
            Liriope spicata
            
            Ophiopogon planiscapus
            
        Liliales
        
          Colchicaceae
          
          Calochortaceae
          
          Liliaceae
          
          Trilliaceae
          
            Paris quadrifolia
            
            Trillium grandiflorum
            
          Melanthiaceae
          
            Narthecium ossifragum
            
            Tofieldia calyculata
            
            Veratrum
            
          Smilacaceae
          
          Alstroemeriaceae
          
            Alstroemeria aurantiaca
            
        Iridales
        
          Iridaceae
          
        Orchidales
        
          Orchidaceae
          
        Zingiberales
        
          Zingiberaceae
          
            Hedychium gardnerianum
            
          Musaceae
          
            Ensete ventricosum
            
          Strelitziaceae
          
            Strelitzia reginae
            
          Cannaceae
          
            Canna indica hort.
            
            Canna discolor
            
        Juncales
        
          Juncaceae
          
        Cyperales
        
          Cyperaceae
          
        Commelinales
        
          Commelinaceae
          
        Pontederiales
        
          Pontederiaceae
          
            Pontederia cordata
            
            Eichhornia crassipes
            
        Poales
        
          Poaceae
          
      Arecidae
      
        Arecales
        
          Arecaceae
          
        Arales
        
          Araceae
          
          Lemnaceae
          
        Pandanales
        
          Sparganiaceae
          
            Sparganium
            
          Typhaceae
          
            Typha
            
    Coniferophytina
    
      Ginkgopsida
      
        Ginkgoales
        
          Ginkgoaceae
          
            Ginkgo biloba
            
      Pinopsida
      
        Pinales
        
          Taxodiaceae
          
          Sciadopityaceae
          
            Sciadopitys verticillata
            
          Pinaceae
          
          Cephalotaxaceae
          
          Cupressaceae
          
          Podocarpaceae
          
        Taxales
        
          Taxaceae
          
  Pteridophyta
  
    Lycopodiopsida
    
      Lycopodiales
      
    Isoetopsida
    
      Selaginales
      
        Selaginellaceae
        
      Isoetales
      
        Isoetaceae
        
    Equisetopsida
    
      Equisetales
      
        Equisetaceae
        
    Polypodiopsida
    
      Polypodiopsida-ozdobne
      
      Ophioglossales
      
        Ophioglossaceae
        
      Osmundales
      
        Osmundaceae
        
          Osmunda regalis
          
      Polypodiales
      
        Hymenophyllaceae
        
          Trichomanes speciosum
          
        Cryptogrammaceae
        
          Cryptogramma crispa
          
        Hypolepidaceae
        
        Dennstaedtiaceae
        
          Pteridium aquilinum
          
        Thelypteridaceae
        
        Aspleniaceae
        
        Athyriaceae
        
        Dryopteridaceae
        
        Onocleaceae
        
          Onoclea sensibilis
          
        Blechnaceae
        
          Blechnum spicant
          
        Polypodiaceae
        
          Polypodium vulgare
          
      Marsileales
      
        Marsileaceae
        
          Pilularia globulifera
          
          Marsilea quadrifolia
          
      Salviniales
      
        Salviniaceae
        
          Salvinia natans
          
        Azollaceae
        
          Azolla
          
  Gnetophyta
  
    Gnetopsida
    
      Ephedrales
      
        Ephedraceae
        
          Ephedra
          
  Bryophyta
  
    Anthocerotopsida
    
      Anthocerotales
      
        Anthoceros punctatus
        
        Anthoceros agrestis
        
        Phaeoceros laevis
        
    Marchantiopsida
    
    Bryophyta div.
    
      Odontoschizma sphagni
      
      Drepanocladus fluitans
      
      Tortula ruraliformis
      
      Tortula ruralis
      
      Cratoneuron decipiens
      
      Cratoneuron commutatum
      
      Cratoneuron commutatum var. falcatum
      
      Sphagnopsida
      
      Andreaeopsida
      
      Polytrichopsida
      
      Bryopsida
      
      Ceratodon purpureus
      
  Lichenes
  
  Chromista (algae)
  
  Siewki
  
  Unidentified
  
  Różne organizmy
  
    Leucochloridium paradoxum
    
    Bielzia coerulans
    
obecnie nie jesteś zalogowany(a) — oglądasz okrojoną, przeglądową wersję atlasu — zaloguj się (pola w prawym górnym rogu każdej strony)
lub załóż konto dostępu o ile go jeszcze nie posiadasz

Copyright © 2002-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
przeglądowa (zwykła) wersja atlasu 17.03.24 · ta strona była ostatnio zmieniana/last modified 10.01.2015 · powstała/was created 17.02.2002

Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.atlas-roslin.pl/system.htm">Systematyka - Flora Ogród Zbiorowiska - Atlas roślin Polski atlas-roslin.pl</a>