atlas-roslin.pl

dlaczego wyniki wyszukiwania pokazuje google

O atlasie roślin O atlasie roślin O atlasie roślin O atlasie roślinO atlasie roślindodawanie własnych zdjęć - zasady publikacjiregulamin korzystania z płatnej pełnej wersji atlasu / terms
Wyszukiwane są tylko strony w obrębie atlasu, tyle że przeszukiwanie jest robione via google.
Jedyną przewagą wyszukiwania własnego było szukanie po początku/fragmencie nazwy. Jeśli taki sposób wyszukiwania Ci jest potrzebny: wyszukiwanie po dawnemu.
Do maja 2017 roku wyszukiwanie było autorskim opracowaniem i odbywało się przez przeszukanie tylko nazw taksonów w atlasie. Wadą takiego rozwiązania było to, że szukanie odbywało się tylko po nazwach. Listwa nazw była w pewnym stopniu nieaktualna (trzeba ją ręcznie było aktualizować na co zwykle nie było czasu) itd.

Zaletą szukania za pomocą google (to nadal dotyczy tylko stron atlasu) jest aktualność i możliwość wyszukiwania dowolnego, a nie tylko po nazwach.

Jedyny dyskomfort jest chyba natury przyzwyczajeniowo-wizualnej, strona z wynikami ma inny wygląd graficzny i napis google. Ale na to nie mam wpływu. Zaleta to aktualność wyszukiwania i nie ma już ograniczenia tylko do nazw.

Taką samą zmianę wprowadziłem na bio-forum.pl.