atlas-roslin.pl · forum jaka to roślina?

luki_valar na forum #8

nowearchiwumsie.22 #1cze.22 #1
ostatnie 20 zapytań z wypowiedzami, w odwróconym porządku chronologicznym
Juncus... może coś będzie rzadkiego?
30.sie 17:14
luki_valar — Łąką trzęślicowa w typie wilgotniejszym. Sit zajmował niewielkie zagłębienia. Znaleziony na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Nie wyglądał na typowego sita członowatego, więc może coś będzie rzadszego (Juncus atratus?). 29.sie.22 18:53
Konrad Kaczmarek — Dałoby radę zrobić zdjęcia np. w świetle dziennym? 30.sie.22 09:04
luki_valar — może będzie coś lepszego, w weekend będę ponownie w terenie i chciałbym ponownie zweryfikować roślinę w stanie "żywym" 30.sie.22 17:14
luki_valar — Będę wdzięczny za pomoc w oznaczeniu rozety liściowej. W okolicy było kilka suchych pędów Carlina vulgaris.
Sucha łąka na zboczu w dolinie Cybiny, okolice Swarzędza. 5.cze.22 13:36
Piotr Grzegorzek — Jestem skłonny zgodzić się z typowaniem. 5.cze.22 13:56
Andrzej Ryś — W rachubę może wchodzić Carlina intermedia - dziewięćsił pośredni 5.cze.22 23:13
Konrad Kaczmarek — Do potwierdzenia w lipcu lub sierpniu. 6.cze.22 20:51

zasady / regulamin

  1. Zawsze podawaj! w jakim siedlisku roślina rosła (łąka, las, pobocze drogi, ogród itp., jeśli poza Polską to gdzie) - to ułatwia oznaczenie.
  2. Niezalogowani do atlas-roslin.pl także mogą dodawać zapytania i udzielać odpowiedzi.
  3. Atrakcją zalogowania jest posiadanie trwale przypisanego pseudonimu (nie trzeba podawać za każdym razem), dostęp do takich atrakcji jak archwium własnych wpisów, możliwość edycji ✍ lub usuwania [✕] własnych wpisów.
  4. Nowy system zapytań "jaka to roślina" w końcu 2018 roku przeniósł się z bio-forum.pl do atlas-roslin.pl Stąd korzysta z atlas-roslinnego (a nie bio-forumowego) systemu kont użytkowników do pamiętania pseudonimu i "zaklepania" go na stałe.
  5. Nazwy dwuczłonowe, polskie i łacińskie, są automatycznie linkowane do strony w atlas-roslin.pl, tak samo wskazania do bio-forum.pl.