Bazar Roślinny

Bazar Roślinn można przeglądać bez logowania. Aby zobaczyć dane kontaktowe oferujących lub poszukujących roślin, albo umieścić własną ofertę lub życzenia, trzeba być zalogowanym. Można użyć bezpłatnego konta dostępu do wszystkich funkcji Bazaru lub (jeśli takie masz) logowania do atlas-roslin.pl.
Życzenia "Joosephina"
+ dodaj życzenie tu lub przez przycisk na stronie rośliny
Dla pozycji powiązanych z atlas-roslin.pl, po najbliższej aktualizacji atlasu, na odpowiedniej stronie pojawi się informacja o poszukiwaniu.
nazwa/uwagi (z czarnym tłem są niewidoczne w ofercie)
ambrowiec amerykański (Liquidambar styraciflua) [link⇒]
choina kanadyjska (Tsuga canadensis) [link⇒]
na żywopłot
karagana podolska
leszczyna pospolita (Corylus avellana) 'Purpurea' [Fuscorubra, Atrpurpurea] [link⇒]
lilak pospolity
olsza czarna (Alnus glutinosa) [link⇒]
robinia akacjowa (Robinia pseudoacacia) 'Lombarts' [link⇒]
robinia akacjowa (Robinia pseudoacacia) 'Twisty Baby' [Lace Lady] [link⇒]
róża dzika (Rosa canina)
róża pomarszczona (Rosa rugosa) [link⇒]
śliwa tarnina (Prunus spinosa) [link⇒]
wiciokrzew tatarski (Lonicera tatarica) 'Arnold Red' [link⇒]

Dane kontaktowe podane przez "Joosephina"

są widoczne po zalogowaniu

zasady / regulamin

  1. Bazar Roślinny w zamierzeniu służy przede wszystkim pomocą hobbistom amatorom ogrodów. Stworzony jest dla wymiany rzetelnej informacji o dostępnych i poszukiwanych roślinach oraz do nawiązywania kontaktów.
  2. Używanie Bazaru jest całkowicie bezpłatne. Przeglądanie ofert nie wymaga założenia dostępu. Do umieszczania oferty lub listy poszukiwanych roślin oraz kontaktu służy bezpłatne konto dostępu.
  3. Ofertę może składać każdy, bez podmiotowych ograniczeń. Oferta jest ważna przez rok; w każdej chwili można ją w całości lub części przedłużyć o kolejny rok.
  4. W ofercie wymaga jest jedynie konkretna informacja bez marketingowej mgły. Bazar jest wolny od reklam.
  5. Oferując nasiona lub rośliny należy zachować zdrowy rozsądek i stosować się do regulacji prawnych tj. w przypadku roślin chronionych lub zagrożonych oferować tylko pochodzące z uprawy, nie oferować roślin inwazyjnych, narkotycznych, przestrzegać ograniczeń dotyczących odmian patentowanych; zobacz też informację o "paszportach roślin".
  6. Bazar Roślinny nie jest stroną transakcji (jest "tablicą ogłoszeń") - stara się jednak zapewnić przyjazne i bezpieczne miejsce dla wymiany nasion i roślin, w pewnym zakresie kontrolowane i moderowane; zobacz informację o wyjaśnianiu nieporozumień i rozwiązywaniu konfliktów.