Bazar Roślinny

Bazar Roślinn można przeglądać bez logowania. Aby zobaczyć dane kontaktowe oferujących lub poszukujących roślin, albo umieścić własną ofertę lub życzenia, trzeba być zalogowanym. Można użyć bezpłatnego konta dostępu do wszystkich funkcji Bazaru lub (jeśli takie masz) logowania do atlas-roslin.pl.
Życzenia "kokkornak"
+ dodaj życzenie tu lub przez przycisk na stronie rośliny
Dla pozycji powiązanych z atlas-roslin.pl, po najbliższej aktualizacji atlasu, na odpowiedniej stronie pojawi się informacja o poszukiwaniu.
nazwa/uwagi (z czarnym tłem są niewidoczne w ofercie)
Astragalus austriacus = traganek austriacki
Potrzebne nasiona (w razie, gdyby jakimś cudem ktoś miał, mogą być sadzonki/rośliny). Występuje w Europie Śr. na pd. od Polski (m.in. Morawy, Słowacja, Węgry, Austria), Europie Wsch. i zach. Azji. Kwiaty jasnoliliowe.
Chaber Marschalla - Centaurea marschalliana (Psephellus marschallianus, Heterolophus marschallianus)
Potrzebuję zasadniczo nasion (cały rok), w sezonie wegetacyjnym mogą być także sadzonki/całe żywe rośliny. Kwitnący V-VI na różowo krótkołodygowy (7-20 cm) wonny gat. chabra nadający się do ogrodów skalnych. Gatunek niestety nieobecny w handlu w Polsce i poza nią w praktyce też (sprawdzenie elektroniczne) mimo, że roślina zasadniczo należy do flory Polski (jest w kluczu Szafera, także w wydaniach opubl. po II Wojnie Światowej) - przed 1940 r. była podawana z Podola (Miodobory) i Pokucia Stepowego, jednak nie znalazłem danych dotyczących jej występowania w obecnych (po 1945) granicach Polski.

Dane kontaktowe podane przez "kokkornak"

są widoczne po zalogowaniu

zasady / regulamin

  1. Bazar Roślinny w zamierzeniu służy przede wszystkim pomocą hobbistom amatorom ogrodów. Stworzony jest dla wymiany rzetelnej informacji o dostępnych i poszukiwanych roślinach oraz do nawiązywania kontaktów.
  2. Używanie Bazaru jest całkowicie bezpłatne. Przeglądanie ofert nie wymaga założenia dostępu. Do umieszczania oferty lub listy poszukiwanych roślin oraz kontaktu służy bezpłatne konto dostępu.
  3. Ofertę może składać każdy, bez podmiotowych ograniczeń. Oferta jest ważna przez rok; w każdej chwili można ją w całości lub części przedłużyć o kolejny rok.
  4. W ofercie wymaga jest jedynie konkretna informacja bez marketingowej mgły. Bazar jest wolny od reklam.
  5. Oferując nasiona lub rośliny należy zachować zdrowy rozsądek i stosować się do regulacji prawnych tj. w przypadku roślin chronionych lub zagrożonych oferować tylko pochodzące z uprawy, nie oferować roślin inwazyjnych, narkotycznych, przestrzegać ograniczeń dotyczących odmian patentowanych; zobacz też informację o "paszportach roślin".
  6. Bazar Roślinny nie jest stroną transakcji (jest "tablicą ogłoszeń") - stara się jednak zapewnić przyjazne i bezpieczne miejsce dla wymiany nasion i roślin, w pewnym zakresie kontrolowane i moderowane; zobacz informację o wyjaśnianiu nieporozumień i rozwiązywaniu konfliktów.