Bazar Roślinny

Bazar Roślinn można przeglądać bez logowania. Aby zobaczyć dane kontaktowe oferujących lub poszukujących roślin, albo umieścić własną ofertę lub życzenia, trzeba być zalogowanym. Można użyć bezpłatnego konta dostępu do wszystkich funkcji Bazaru lub (jeśli takie masz) logowania do atlas-roslin.pl.
Oferty od "Wojciech M. Szymański"

+ dodaj ofertę tu lub przez przycisk na stronie rośliny; dane kontaktowe są podane na końcu strony

nazwa/uwagi (z szarym tłem są niewidoczne w ofercie) postać cena
Streptolirion lineare [link⇒]
Endemit japoński z rodziny trzykrotkowatych (Commelinaceae). Rzadkość. Wieloletnie pnącze zielne o wysokości około 3 m (u nas jednoroczne, ale przechodzi cały cykl rozwojowy, owocuje). Nasiona potrzebują kilku miesięcy zimnej stratyfikacji do kiełkowania. Opakowanie 5 świeżych nasion.
nasiona20zł
dzwonkowiec koreański (Codonopsis lanceolata) [link⇒]
Wieloletnie pnącze około 1,5-2 wysokości, mrozoodporne do co najmniej strefy 6/7 . Pochodzi z Azji Wschodniej (Chiny, Japonia, Korea i rosyjski Daleki Wschód). Liście i burakowate korzenie tej rośliny są jadalne. Bardzo ozdobne pnącze ze względu na duże, piękne kwiaty pojawiające się w sierpniu. Opakowanie 30 nasion zebranych jesienią 2020r.
nasiona20zł
dzwonkowiec ussuryjski (Codonopsis ussuriensis) [link⇒]
Wieloletnie pnącze około 1,5 m wysokości, mrozoodporne co najmniej do strefy 6/7. Rodzina Campanulaceae. Pochodzi z Azji Wschodniej (Japonia, Korea i rosyjski Daleki Wschód). Kuliste lub lekko podłużne bulwy (1-3 cm średnicy) tego gatunku są jadalne na jako warzywo. Pnącze bardzo ozdobne ze względu na piękne kwiaty pojawiające się w sierpniu. Opakowanie 15 nasion zebranych jesienią 2020 roku.
nasiona20zł
ziemniaczka sercowata (Thladiantha dubia) [link⇒]
Wieloletnie pnącze do 6 m (20 stóp) długości. Rodzina Cucurbitaceae. Odporne na mróz do strefy 6a. Roślina ta tworzy okrągłe bulwy oraz smaczne, ale pikantne, czerwone owoce. Do wytworzenia owoców potrzebne są rośliny męskie i żeńskie oraz zapylanie ręczne. Pakiet 25 świeżych nasion.
nasiona20zł

Dane kontaktowe podane przez "Wojciech M. Szymański"

są widoczne po zalogowaniu

zasady / regulamin

  1. Bazar Roślinny w zamierzeniu służy przede wszystkim pomocą hobbistom amatorom ogrodów. Stworzony jest dla wymiany rzetelnej informacji o dostępnych i poszukiwanych roślinach oraz do nawiązywania kontaktów.
  2. Używanie Bazaru jest całkowicie bezpłatne. Przeglądanie ofert nie wymaga założenia dostępu. Do umieszczania oferty lub listy poszukiwanych roślin oraz kontaktu służy bezpłatne konto dostępu.
  3. Ofertę może składać każdy, bez podmiotowych ograniczeń. Oferta jest ważna przez rok; w każdej chwili można ją w całości lub części przedłużyć o kolejny rok.
  4. W ofercie wymaga jest jedynie konkretna informacja bez marketingowej mgły. Bazar jest wolny od reklam.
  5. Oferując nasiona lub rośliny należy zachować zdrowy rozsądek i stosować się do regulacji prawnych tj. w przypadku roślin chronionych lub zagrożonych oferować tylko pochodzące z uprawy, nie oferować roślin inwazyjnych, narkotycznych, przestrzegać ograniczeń dotyczących odmian patentowanych; zobacz też informację o "paszportach roślin".
  6. Bazar Roślinny nie jest stroną transakcji (jest "tablicą ogłoszeń") - stara się jednak zapewnić przyjazne i bezpieczne miejsce dla wymiany nasion i roślin, w pewnym zakresie kontrolowane i moderowane; zobacz informację o wyjaśnianiu nieporozumień i rozwiązywaniu konfliktów.